güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
17. Akbank Kısa Sinema Şenliği’nde mükafatlar sahiplerini buldu

17. Akbank Kısa Sinema Şenliği’nde mükafatlar sahiplerini buldu

71 ülkeden toplam 2.048 kısa sinemanın başvurduğu 17. Akbank Kısa Sinema Şenliği yarış sonuçları Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı ve Şenlik Yöneticisi Selim Konutçu tarafından 1 Nisan Perşembe akşamı 19.00’da Akbank Sanat Instagram ve Youtube hesaplarında açıklandı.

Şenlik müsabakaları bu yıl Ulusal Yarış Kategorisi, Memleketler arası Yarış Kategorisi ve Akbank Kısa Sinema Forum Senaryo Müsabaka Bölümü’nden oluştu.

Cast Yöneticisi Nimet Atasoy, Üretimci Sinan Yusufoğlu ve Direktör Selim Konutçu’den oluşan yarış ön eleme heyet şurasının değerlendirmesi sonucu; “Ulusal Müsabaka Şenlik Kısaları Bölümü”ne katılan eserler ortasından 14 sinema ve “Uluslararası Yarış Dünyadan Kısalar Kısmı” müracaatları ortasından seçilen 14 sinemaEn Güzel Sinema Mükafatı” için müsabakaya hak kazandı.

Ulusal Müsabaka Şenlik Kısaları ana heyet üyeleri; Oyuncu Nilay Erdönmez, Direktör Murat Düzgünoğlu, Kurgucu Aylin Zoi Tinel, Direktör İnan Temelkuran ve Akbank SanatMüdürü Derya Bigalı’dan oluştu.

Ulusal Yarış kısmında “En Uygun Kısa Sinema” mükafatı, direktörlüğünü Murat Uğurlu’nunüstlendiği Tapınak sinemasının olurken, bu kısımda mansiyona bedel görülen üretim Serhat Karaaslan’nın

Hatalılarisimli sineması oldu.

Milletlerarası Yarış Dünyadan Kısalar ana heyet üyeleri ise; Kurgucu Mary Stephen, Oyuncu Samar Qupty, İmaj Direktörü Krum Rodriguez, Oyuncu İlker Kaleli ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlenmişti. Milletlerarası Müsabaka kısmında Sameh Alaa, direktörlüğünü yaptığı I am afraid to forget your face isimli sinemasıyla “En Düzgün Kısa Film” mükafatını alırken, bu kısımda mansiyona paha görülen imaller ise Brusi Olason’nun Dalia ve direktör Ali Minimum’nin Witness sinemaları oldu.

Bu yıl 687 senaryonun başvurduğu Akbank Kısa Sinema Forum kısmında finale kalan 8 senaryo ortasından en güzel senaryo, heyet üyeleri; Direktör Burak Çevik, Üretimci Nisan Ceren Göçen ve

Direktör Deniz Akçay Katıksız tarafından değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda Uğur Şahin‘nin Karda İzler projesi “En Uygun Senaryo” mükafatını alırken Alperen Albayrak’ın Palmiyeler Altında senaryosu mansiyon mükafatına paha görüldü.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsored links: hacklink, hacklink satın al, gaziantep escort, hacklink al
hacklink , elitbahis, canlı bahis, Gaziantep escort, Şişli Escort , modabet,